Mis on vabad radikaalid?
Meie keha koosneb molekulidest, mis sisaldavad elektronidega ümbritsetud aatomeid. Elektronid ühenduvad loomulikult paarikaupa. Kui molekulil on välisel elektronkihil on paardumata elektron, nimetame neid vabadeks radikaalideks, mis on väga reaktsioonivõimelised. Vabad radikaalid võivad tekkida UV-kiirte, reostuse, suitsetamise jms kokkupuute tagajärjel. Vabu radikaale peetakse ebastabiilseks. Stabiilsuse taastamiseks püüab vaba radikaal “varastada” teiselt molekulilt veel ühe elektroni, lõhkudes molekuli struktuuri ning põhjustades erinevaid probleeme organismis. Näiteks vabad radikaalid kahjustavad rakumembraane, ründavad kollageeni, mis seob rakke omavahel, tulemuseks on kortsus nahk, jäigad liigesed.
Seejärel osalevad meie kehas looduslikult esinevad antioksüdandid, kuna neil on võimalus varustada vabu radikaale puuduva elektroniga. Kui aga vabade radikaalide arv muutub liiga suureks, võivad meie antioksüdantide varud olla ebapiisavad, mis tähendab, et neid tuleb pakkuda väljastpoolt. Vabade radikaalide ülemäärane sisaldus kehas kahjustab kudesid ja elundeid, nagu metalli rooste. Kahjuks ka vabad radikaalid alustavad ahelreaktsioone, mille tulemusena tekib hulk uusi vabu radikaale.
Mis on glutatioon ja kuidas see töötab?
Vabade radikaalide ilmnemisel neutraliseerib meie keha need loomulikult, kui nad hakkavad meie kehale ohtu kujutama. Keha toodab arvukalt erinevaid antioksüdante, sealhulgas väikest molekuli nimega glutatioon, mis koosneb kolmest aminohappest (glütsiin, tsüsteiin ja glutamiinhape). See molekul on meie keha jaoks oluline antioksüdant. Seda leidub ennekõike maksas, toksiliste ainete kõrvaldamise eest vastutavas elundis, samuti neerudes, kõhunäärmes, ajus jne.
Glutatiooni on 2 vormi: oksüdeeritud glutatioon (halb glutatioon) ja redutseeritud glutatioon (hea glutatioon). Redutseeritud glutatioon on väga aktiivne molekul, mis püüab kinni mürgiseid aineid, põhjustab nende muundumist ja kõrvaldab need loomulikult (sapi või uriini kaudu). Pärast seda puhastamist muundatakse redutseeritud glutatioon oksüdeeritud glutatiooniks. Seega on vaja genereerida uut redutseeritud glutatiooni molekuli. Vanusega regenereeritakse molekule üha aeglasemalt ja oksüdeeritud glutatiooni on suuremas koguses kui redutseeritud glutatiooni.
Liposoomne mikrokapseldamise tehnoloogia
Mikrokapseldamine on tehnika, mis seisneb vedelate või tahkete toimeainete kaitsmises sfäärilise kujuga lipiidmembraani abil. See hoiab ära toimeainete elimineerimise maomahlade või seedeensüümide toimel.
Biocyte liposoomne glutatioon sisaldab päevases annuses 100 mg redutseeritud glutatiooni, lisaks liposoomset C-vitamiini, mis toimib sünergias glutatiooniga ning kaitseb rakke oksüdatiivse stressi eest.
Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.